Blog YazılarıUncategorized @tr

Sabit Beton Santrali Nedir?

Mobil ya da kompakt olan modellerin yanı sıra daha büyük proje ve daha geniş bir inşaat sahasında sabit olarak çalışan beton santrallerine sabit beton santrali adı verilmektedir. Daha yüksek bir kapasiteye sahip olan bu model tesis içerisinde bulunan ve beton elde edilmesine yardımcı olan ham maddelerin birleştirilmesi, karıştırılması, beslenmesi için çeşitli sistemler ile donatılmıştır. Uzun dönemli olan beton ihtiyaçları amacıyla tercih edilen bu santrallerin bakımları doğru şekilde ve periyodik olarak yapıldığında uzun yıllar boyunca verimliliklerinden de ödün vermeyeceklerdir. Esneklik, kapasite, verimlilik ve güvenilirlik ilkeleri ile firmamız tarafından temin edeceğiniz sabit santraller kullanıcı ihtiyaçlarına da profesyonel bir şekilde cevap verecektir.

Sabit Beton Santrali İle Mobil Beton Santrali Arasındaki Farklar

Beton santrali temin ederken santral tipleri arasındaki ayrımın dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Sabit beton santrali mobil olanların aksine farklı yerlere taşınmazlar. Mobil santraller küçük projeler için ideal olurken uzun vadede karlılık elde etmek ve daha uzun çaplı projelerde kullanılmak adına sabit modeller tercih edilmelidir. Uzun süreçli işler için ideal olan sabit modeller firmalar için maliyet, zaman ve karlılık bakımından çeşitli avantajlar da sunacaktır. Kısa süreli olarak yapılacak olan beton çalışmalarında kullanılan mobil santrallerinin yanı sıra farklı bir çalışma sahasına gitmeyecek, daha fazla beton ihtiyacını karşılayacak olan noktalarda sabit modelleri tercih etmekte yarar vardır.

Sabit Beton Santrali Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sabit beton santrali tercih ederken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Farklı marka ve modellere ait seçip yapılacağından dolayı teknik özellikler incelenmelidir. Sabit olan santral tercih edileceğinde daha sonradan hareket edip etmeyeceği, hareket edeceği noktalarda söküm işlemleri için zamandan tasarruf sağlaması, uygun fiyatlar sunuyor olması, malzeme karışımlarını homojen şekilde yapması gibi özellikler dikkate alınmalıdır. Agrega kovası, beton çırpıcı, bunker, tartı ve çimento silosu gibi parçalara sahip olan sabit santraller yatırım maliyetlerinin yüksek olduğu ve geniş alanlar için tercih edilmektedir.

Teknolojik tasarımlar ve AR-GE çalışmaları ile tasarlanan bu modeller maddi açıdan sundukları tasarruf ile de firmaların kar marjlarını artırmaktadır. Betonu oluşturan karışımlar sabit modellerde gerekli miktarlarda kullanılmakta, tasarımlar ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına da hızlı şekilde cevap verilmektedir. İmalat kapasitesinden taviz verilmeden hizmet veren firmamız ileri teknoloji ve mühendislik ile birlikte otomasyon sistemlerine sahip olan projelere de imza atmaktadır. Firmamız müşteri memnuniyetini önemseyen ender firmalardan bir tanesi olmakla birlikte aynı zamanda müşterilerin elde ettikleri karı artıracak, aynı zamanda uzun süreli cevaplar verecek tasarımlara imza atmaktadır. İhtiyaçları doğrultusunda uygun olan santrali tercih etmek isteyen müşterilerimiz uygun fiyat, kalite ve güven avantajlarından yararlanmak için firmamız ile iletişime geçebilir ve ürün özellikleri hakkında detaylı bilgi alabilir.