Blog Yazıları

Promax Mobil Beton Santrali

Promax kalitesiyle üretilen mobil beton santralleri, beton santralinin kolaylıkla hareket edebilme yeteneği sayesinde mobilite özelliği kazanmış beton santralleridir. Mobil beton santrallerinin montajı, santralin şantiye arazisinde bir yerden bir yere taşınmasını sağlayan mobil bir gövdede gerçekleştirilir. Beton santralleri büyük yapılardır. Bu sebeple beton santrallerinin nakliyesi çok zordur. Ancak mobil beton santralleri bu durumda karşılaşılacak minimum maliyetle nakliye işleminin gerçekleştirilmesin de proje sahiplerine yardımcı olur. Ayrıca Promax mobil beton santrali, Promax’ın uzman ekibi tarafından kolayca kurulur ve hızlıca montajı tamamlanır. Aynı şekilde demontajının da kolaylıkla gerçekleştirilmesi Promax beton santrallerini şantiye alanlarının yıldızı haline getirir. Mobil beton santralleri dar arazilerde, küçük alanlarda etkilidir. Mobil bir alan üzerine inşa edilen mobil beton santrallerinin beton üretim kapasitesi sabit beton santrallerinden küçük olduğu için, mobil beton santralleri küçük ölçekli projelerin tamamlanması için en çok tercih edilen beton santralleridir.

Promax mobil beton santralleri temel olarak Agrega Bunker, Agrega Tartım Bandı, Kopresör, Sun Tartım Bunker, Çimento Tartım Bunker, Beton Mikser, Kontrol Kabin ve Otomasyon Sistemi, Çimento Silosu, Çimento Silosu Helezonu, Mobil Geri Besleme Ünitesi gibi parçalardan oluşmaktadır. Promax kalite standartlarında üretilen ve birleştirilen bu ekipmanlar, saha koşullarına uygun verimli ve pratik çalışan Promax mobil beton santralleri haline getirilir ve projelerinizde size hizmet eder. Üretim ve kurulum sonrasında, yedek parça hizmeti de sağlayan Promax, işinde uzman çalışan kadrosu ile kalite standartlarını sürdürmektedir. Uzun yıllardır beton santrali imalatı yapmakta olan Promax ile sahada yüksek verime ulaşırken, düşük maliyetle inşaat projelerinizi tamamlayabilirsiniz.

Mobil Beton Santrali Avantajları

Deniz ve kara yolu ile kolaylıkla nakliye işlemi tamamlanan mobil beton santralleri aynı zamanda kolaylıkla çalışır duruma getirilir. Küçük alanlarda kolay hareket edebilmesi, projenin sürecini hızlandırır ve maliyetini düşürür. Maliyetine etki ettiği bir diğer konu da montaj ve demontajdır. Kolayca sökülüp takılabilen mobil beton santralleri ile projeler kolay ve hızlı bir şekilde hayata geçirilebilir. Çok fazla yatırım istemeyen mobil beton santralleri, şantiye alanlarında karşılaşılan sorunlara pratik ve değerli çözümler sunduğu için altın değerindedir. Kolaylıkla bakımı yapılabilen mobil beton santrallerinin kullanımı için herhangi bir lisans ya da sertifika gereği bulunmamaktadır.

Promax Mobil Beton Santrali Ürünleri

  • PROMAX M60, motor gücü 37 W, kuru kapasite 1500 ve mikser kapasitesi 1000 L olan single shaft pan mikser, 4×10 m3 agrega bunkeri, motor gücü 15 kW olan 800×11000 mm mikser konveyör bandından oluşur. Bunların yanında 75, 100 ve 200 ton kapasiteli adedi birden dörde kadar değişebilen çimento siloları ve 1400 lt/dk kapasiteli 7-8 bar basınç ile çalışan ve 5,5 kW motor gücüne sahip hava kompresörleri yer alır. Çimento su katkı kantarlarından agrega tartım kantarı 3000 kg, çimento tartım kantarı 450 kg, su tartım kantarı ise 300 litre çekmektedir.
  • PROMAX M100, motor gücü 2×37 W, kuru kapasite 3000 ve mikser kapasitesi 2000 L olan twin shaft pan mikser, 4×10 m3 agrega bunkeri, motor gücü 15 kW olan 1000×13000 mm mikser konveyör bandından oluşur. Bunların yanında 75, 100 ve 200 ton kapasiteli adedi birden dörde kadar değişebilen çimento siloları ve 900 lt/dk kapasiteli 7-8 bar basınç ile çalışan ve 5,5 kW motor gücüne sahip hava kompresörleri yer alır. Çimento su katkı kantarlarından agrega tartım kantarı 4200 kg, çimento tartım kantarı 900 kg, su tartım kantarı ise 550 litre çekmektedir.
  • PROMAX M120, motor gücü 2×55 W, kuru kapasite 4500 ve mikser kapasitesi 3000 L olan twin shaft pan mikser, 4×25 m3 agrega bunkeri, motor gücü 22 kW olan 1000×16000 mm mikser konveyör bandından oluşur. Bunların yanında 75, 100 ve 200 ton kapasiteli adedi birden dörde kadar değişebilen çimento siloları ve 1400 lt/dk kapasiteli 7-8 bar basınç ile çalışan ve 7,5 kW motor gücüne sahip hava kompresörleri yer alır. Çimento su katkı kantarlarından agrega tartım kantarı 6600 kg, çimento tartım kantarı 2000 kg, su tartım kantarı ise 1000 litre çekmektedir.