Blog Yazıları

Mobil Beton Santrali Satışı Taşınabilir yeteneklere sahip beton karıştırma tesislerine mobil beton karıştırma tesisleri denir. Mobil beton santralleri kısa süreli projelerde seri beton üretimi için idealdir. Geçmişte hemen hemen tüm beton santralleri sabit beton santrali adı altında üretilmekteydi. Belirli bir süre belirli alanlarda sabit beton santralleri kurulmuş olup, uzun süredir yer değiştirmeden aynı yerde beton üretimi yapılmaktadır. Ancak projelerde beton ihtiyacının artması ve projelerin inşaat sektöründe yaygınlaşması nedeniyle inşaat firmaları zaman içerisinde kendi projeleri için kendi betonlarını oluşturmuşlardır. İnşaat firmalarının da projeyi kısa sürede tamamlama hedefiyle kendi projeleri için kendi betonlarını oluşturmaları gerekmektedir.

Mobil Beton Santrali ve Sabit Beton Santrali Farkları

Santral satın almadan önce bilinmesi gerekilen ilk konu, sabit ve mobil karıştırma tesisi arasındaki farklardır. Uzun bir süreç boyunca belirlenmiş bir çalışma alanında çalışırken sabit bir beton karıştırma tesisi tercih edilir. Sabit beton santralleri, işletmelere önemli uzun vadeli maliyet ve karlılık faydaları sağlayan, uzun süreli çalışma için ideal bir santral türüdür. Mobil beton santralleri ise kolay taşınabilmeleri nedeniyle kısa süreli işler için en uygun santral tipidir. Kısa dönemli beton imalat işlemlerini tamamlamış ve işletmeye başlamak için başka bir şantiyeye giden firmaların mobil sistemlerden faydalanması gerekmektedir.

Mobil Beton Santrali Avantajları

Mobil beton santrali, tek bir kamyona yüklenerek rahatlıkla taşınabilir. Mobil santrallerin en büyük avantajı, taşınmasının kolay olması ve sabit bir beton santralinin tüm fonksiyonlarını yerine getirebilmesidir. Sabit ve hareketli karıştırma sistemlerinin yanı sıra kompakt sistemler de beton karıştırma sistemlerinde kullanılan diğer sistem türleridir. Küçük çalışma alanları için kompakt bir beton santral önerilir. Bazı şirketlerde kompakt beton santralleri bile iyi çalışır ve en az yerden tasarruf sağlar, ancak yerden tasarruf sağlayacak şekilde kullanılır. Bu aşamada firmalar, beton karıştırma tesisleri imalat hizmeti vermekte, her türlü tesisi imal etmekte ve sanayiye sunmaktadır. Bu açıdan son teknoloji üretime sahip sabit beton santrali, mobil beton santrali veya kompakt beton santrali satın alabilirsiniz. Tüm santraller CE standartlarına uygun olarak üretilir ve yurt dışına ihraç edilir.