Blog Yazıları

Beton santrali hakkında bilgi almak isteyenler, inşaat ve yapı malzemeleri sektöründe oldukça önemli bir yere sahip olan santraller arasından beklentilerine en uygun seçimleri yapmalıdır. Uzun seneler boyunca kullanmak istediğiniz alanlarda sabit beton santrallerini tercih edebilirsiniz. Santralin farklı bir lokasyona taşınması gerekiyorsa mobil beton santrallerini tercih edebilirsiniz. Maliyet sizin için önemli ise kompakt beton santrallerini ve yatırım maliyetlerinin düşük olmasını istiyorsanız da beton santrali kullanabilirsiniz. Beton imalatı için gerekli olan bu santraller su ve taş gibi bileşenlerin karıştırılması vasıtasıyla istediğiniz yapının elde edilmesini sağlar. Bu santraller hakkında detaylı bilgi almak ve üretim süreçlerinin kesintisiz olmasını sağlamak için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Beton Santrali Nelerden Oluşur?

Beton santrali nelerden oluşur, diye soranlar bu sistemin kurulumunun özel bir uzmanlık alanı gerektirdiğini bilmelidir. Hidrolik, pnömatik ve elektronik ekipmanlardan oluşan beton santrali, agregaları bir arada birleştiren su ve çimento karışımını gerçekleştirir. Agrega bekletme bunkeri, tartım grubu ve mikser ekipmanlarına sahip olan sabit beton santralleri, yapı içindeki agreganın homojen hale getirilmesine olanak tanır. Farklı modellerde ve kapasitelerde oluşturulan bu ürünler transmikserler yardımıyla istenilen alana boşaltım gerçekleşir. Dokunmatik ekrana sahip olan bu cihazlar bilgisayar kontrollü olarak kullanılabilir.

Beton Santrali Raporlama

Beton santrali raporlama hizmetleri, üretim süreçlerinin aksamadan devam etmesine olanak sağlar. Stok takibi yapmanıza, üretim planınızı değiştirmenize ve irsaliye düzenlemenize olanak sağlayan raporlama sistemi üretim süreçlerinde oldukça avantajlıdır. Agrega tartı bandı, agrega bunkeri, çırpıcı, besleme bandı, beton çırpıcısı, agrega kovası, çimento silahları gibi ekipmanlardan oluşan sabit beton santralleri ve diğer santral türlerine sahip olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Taşıma maliyetleri sizin için önemli ise kompakt beton santrallerini tercih edebilirsiniz. Eğer kısa süreli projeler için beton santrali ihtiyacınız varsa bu durumda mobil beton santrallerini tercih edebilirsiniz. Sadece beton santrali değil, aynı zamanda beton mikseri seçiminde de projeye bağlı olarak tercihte bulunabilirsiniz. Beton mikserleri de kendi içerisinde tek milli, çift milli, turbo, pan ve planet olmak üzere dörde ayrılır.