KIRIK TÜNELİ PROJESİ

Erzurum-Rize Karayolu'nun Rize'nin İkizdere ilçesi ile Erzurum'un İspir ilçesi arasında yapımı süren, Türkiye'nin en büyük tünellerinden Ovit Tüneli'nin devamı olarak İspir ilçesinde yapımına başlanan Kırık Tüneli PROMAX MOBİL 100 ve PROMAX SABİT 100 Beton Santralleri ile inşa edilmektedir. Tamamlandığında söz konusu karayolunu 33 kilometre kısaltarak, sürücülere yaklaşık 1 saatlik zaman kazandıracak Kırık Tüneli, bittiğinde sürücülere konforlu ve güvenli bir ulaşım imkanı sunacak.

Türkiye'de inşaatı devam eden tüneller içerisinde, uzunluk bakımdan üçüncü büyüklükte olan ve yüzde 35'i tamamlanan tünel hizmete girdiğinde, Erzurum-Rize karayolunu 33 kilometre kısaltacak. Yapımına geçen yıl başlanan ve 2018 yılında tamamlanması planlanan tünel inşaatında 300 işçi çalışıyor.

Ulaşımdaki kolaylığın yanı sıra ülkenin ticareti ve turizmine de katkı sağlaması beklenen tünel hizmete girince Rize ile Erzurum arasındaki seyahat süresinin bir saat kısaltılması planlanıyor. Tünelin ulaşıma açılması sonrası Rize-Erzurum arasındaki ulaşım 2 saate düşeceğinden Karadeniz'den özellikle kışın kayak yapmak için Erzurum'a gelecek turistlerin erişiminde kolaylık sağlanması hedefleniyor.

Test

Form Gönderimi

Tamam